Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Netflix vs. režisér. Streamovací služba se soudí o miliony, o co je v případu s Carlem Rinschem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Ve snaze rozšířit své portfolio exkluzivního obsahu, Netflix v roce 2018 investoval do sci-fi seriálu režírovaného Carlem Rinschem. Tento krok byl součástí širší strategie streamovacích služeb, které se snažily akvizicí nových a originálních seriálů získat konkurenční výhodu. Rinsch, známý svým filmem 47 Róninů, byl vybrán navzdory jeho dřívějším průměrným režisérským úspěchům.
Zdroj: Profimedia

Projekt, na který Netflix vyčlenil rozpočet 55 milionů dolarů, se však brzy potýkal s problémy. The New York Times odhalil, že Rinsch část těchto prostředků využil pro osobní účely, včetně investic do kryptoměn, akcií, nákupu několika luxusních vozů Rolls-Royce, nábytku a značkového oblečení. Tato situace odhalila nejen finanční nesrovnalosti, ale i širší otázky týkající se správy a dohledu nad rozpočty v rámci filmového průmyslu.

Situace se dále komplikovala Rinschovým nestandardním chováním, které popisuje několik členů štábu, herců, a dokonce i jeho tehdejší manželka v rozvodových záznamech. Rinschovy výroky, jako je tvrzení o předpovídání úderů blesků a objevení tajného „přenosového mechanismu“ covidu-19, přispěly k rostoucímu napětí kolem očekávaného projektu.

Ve stávajícím arbitrážním řízení mezi Netflixem a Rinschem, které iniciativně začal Rinsch, filmový tvůrce tvrdí: „Netflix nedodržel smluvní podmínky a dluží mi přinejmenším 14 milionů dolarů.“ Tato slova reflektují hlubší rozpory mezi očekáváními a skutečným průběhem projektu.

V důsledku těchto událostí byl projekt Rinschova seriálu zcela zrušen. The New York Times komentuje, že i když v filmovém průmyslu dochází k zrušení projektů, případ takového rozsahu je opravdu vzácný. Situace nastala v době, kdy se investoři začínají více zaměřovat na generování výnosů streamovacích služeb, namísto pouhého zvyšování počtu předplatitelů.

Tento ojedinělý příběh poukazuje na složitost finančního dohledu v dynamickém prostředí filmového průmyslu a streamovacích služeb, a zdůrazňuje potřebu pečlivého řízení a transparentnosti ve využívání investičních prostředků.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME