Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Mystika Modrého Měsíce. Jaké jsou tradice a pověry s tímto jevem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Srpen 2023 nám přinesl zajímavý astronomický jev. Přestože teploty stále zůstávají příjemné a letní prázdniny jsou v plném proudu, jeden z nejzajímavějších fenoménů tohoto měsíce byl výskyt dvou úplňků.
Zdroj: Envato Elements

Ve čtvrtek 31. srpna 2023 v 3:35 hodin středoevropského času (SEČ) jsme mohli vidět druhý úplněk tohoto měsíce. Tento fenomén je neobvyklý a vede k pojmu Modrý Měsíc, označení pro druhý úplněk v jednom kalendářním měsíci.

Astrologický význam úplňku

Úplněk 31. srpna byl ve znamení Ryb. Osoby narozené v tomto znamení mají často jemnou povahu, jsou duchovně založeny a mezi jejich hodnoty řadíme harmonii. Jejich silná intuice jim umožňuje vidět za fasádu věcí. Vliv úplňku může vyvolat pocity nejistoty a citlivosti, ale zároveň může poskytnout prostředek pro kreativní a duchovní růst.

Modrý úplněk je často spojován s moudrostí a duchovním růstem. V některých kulturách se věří, že období modrého úplňku může přinést různé životní změny a události. Od pověr spojených se zemřelými příbuznými až po sběr bylinek s magickými vlastnostmi, tento jev má bohatou a rozmanitou historii.

Superúplňky v roce 2023

Kromě Modrého Měsíce je srpen 2023 výjimečný také tím, že oba úplňky tohoto měsíce jsou superúplňky. Superúplněk nastává, když je Měsíc ve fázi úplňku či novu a zároveň je v perigeu, což znamená, že je na své dráze nejblíže k Zemi.

Vliv druhého srpnového úplňku může zasáhnout konkrétně dolní části těla, například chodidla, prsty u nohou a lýtka. Je důležité zvolnit tempo a věnovat se relaxačním aktivitám, jako je masáž nebo cvičení.

Zdroj: Radimejak.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME