Čtvrtek, 23. května 2024, svátek má Vladimír, zítra Jana, Vanesa
Čtvrtek, 23. května 2024

NCOZ zasahuje na MPO. Jedná se o dotace z let 2016 až 2018?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Dnešní den přinesl nečekanou akci Národního centrálního úřadu pro boj s organizovaným zločinem v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Zatímco důvodem úkonů trestního řízení mají být dotační výzvy z let 2016-2018, obě instituce se drží stranou od podrobností. Veřejnost s napětím očekává vyjasnění celé situace.
Zdroj: Profimedia

Dnes ráno vstoupil Národní centrální úřad pro boj s organizovaným zločinem (NCOZ) do budovy Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a přímo do agentury pro podnikání a inovace.

Tento nečekaný zásah přilákal pozornost médií a veřejnosti. Důvodem úkonů trestního řízení jsou, podle dostupných informací, dotační výzvy z let 2016-2018.

Ministerstvo průmyslu a obchodu se ke kauze vyjádřilo prostřednictvím svého oficiálního Twitter účtu: „Od dnešního dopoledne poskytujeme součinnost příslušníkům Policie ČR, kteří v našich prostorách provádějí úkony trestního řízení. Podle předběžných informací jde o dotační výzvy z let 2016-2018. Bližší detaily v tuto chvíli poskytovat nemůžeme.“

Na druhé straně, Mgr. Barbora Kudláčková z NCOZ uvedla: „Já vám v tuto chvíli mohu potvrdit, že opravdu provádíme úkony trestního řízení, ale v této věci momentálně nebudeme poskytovat více informací.“

Zatímco obě strany zůstávají poměrně zdrženlivé v poskytování podrobností o probíhající akci, veřejnost netrpělivě čeká na další informace, které by mohly osvětlit pozadí tohoto překvapivého zásahu v jednom z nejdůležitějších ministerstev v zemi.

Autor: Linda Asani

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME