Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Jaký vliv měla pandemie Covid-19 na Slovensko? Fico otevírá kontroverzní debatu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Na Slovensku se rozvířila politická diskuse ohledně přístupu k pandemii Covid-19, zejména ve vztahu k očkování a zdravotním opatřením. Předseda vládního hnutí Smer a bývalý premiér Robert Fico kritizoval předchozí vlády za jejich postup během pandemie a naznačil možné politické a finanční revize.
Zdroj: Profimedia

Fico v sobotním projevu na sněmu hnutí Smer otevřel téma, které se týká celého slovenského národa. Probíral, jak byla řešena pandemie COVID-19 předchozími vládami. Poukázal na to, že názory na očkování byly v době pandemie silně polarizované a že média vykreslovala neočkované v negativním světle.

Fico zdůraznil potřebu přehodnotit dopady masivního očkování nevyzkoušenými vakcínami. Uvedl, že nové studie potvrzují „skandální důsledky“ těchto očkovacích kampaní. Avizoval, že jako předseda vlády bude podporovat zkoumání finančních a zdravotních aspektů těchto opatření.

Dalším důležitým bodem Ficova projevu byla rezistence vůči návrhu na posílení pravomocí Světové zdravotnické organizace (WHO) v reakci na pandemie. Fico zastává názor, že takové kroky by byly v rozporu se suverenitou Slovenska a že jeho strana a další suverénní politické hnutí by takové změny nepodpořily.

Fico ve svém projevu vyzval veřejnost k hlubší analýze a revizi rozhodnutích zavedených v době pandemie. Jeho kritika současných a předchozích postupů v oblasti očkování a zdravotních opatření odráží rostoucí politickou debatu o tom, jak by měly být řízeny budoucí zdravotní krize.

Zdroj: Echo24.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME