Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Občanská odvaha v akci. Případ neznámého hrdiny z Vysočanské

Facebook
Twitter
LinkedIn
Na konci listopadu došlo v pražském metru, konkrétně ve stanici Vysočanská, k nečekanému incidentu. Neznámý muž, požádaný revizory o opuštění metra kvůli absenci jízdenky, nečekaně reagoval vytáhnutím mačety a začal vyhrožovat pobodáním. Revizoři se v reakci na toto chování rozhodli ustoupit, aby se vyhnuli přímé konfrontaci. Incident však vzal nečekaný obrat.
Zdroj: Policie ČR

Incidentu si povšiml náhodný neznámý cestující a agresora během chvíle odzbrojil. „Mačetu zahodil do kolejiště a poté pokračoval dál ve své cestě,“ popsal situaci mluvčí policie Richard Hrdina.

Po odzbrojení se agresor dal na útěk, přičemž vyhrožoval jednomu z revizorů: „Bodnu tě, stejně jdu do vězení, je mi to jedno!“ Revizor se ho snažil pronásledovat až k eskalátorům, kde mu útočník opět vyhrožoval, než definitivně utekl z místa činu.

Pražská policie nyní intenzivně pátrá po tomto muži. K identifikaci útočníka byly zveřejněny kamerové záznamy, na nichž je agresor zřetelně viditelný. Policisté žádají veřejnost o spolupráci a také hledají neznámého cestujícího, který zasáhl, aby poskytl svědectví o události. Informace mohou být hlášeny na policejní linku 158.

Tento případ zdůrazňuje rizika, kterým mohou čelit pracovníci ve veřejné dopravě, a zároveň poukazuje na význam občanské odvahy v kritických situacích. V případě dopadení hrozí agresorovi až tříleté vězení za nebezpečné vyhrožování.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME