Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Nezapomenutelné zážitky: Osm cest, které vás letos provedou světem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Zapomeňte na každodenní rutinu a nechte se unést na dobrodružnou cestu roku 2024, který slibuje být i přes své geopolitické a ekonomické výzvy, rokem plným nezapomenutelných zážitků. Od otevření Velkého muzea egyptské v Káhiře přes speciální výstavy v pařížském Musée d’Orsay až po dobrodružné expedice v Grónsku a Andalusii - zde jsou osm věcí, které byste měli letos zažít!
Zdroj: Envato Elements

leden: Otevření velkého egyptského muzea v Káhiře

Nechejte se okouzlit stovkami tisíc artefaktů, včetně exponátů z Tutanchamonovy hrobky, v nově otevřeném Velkém egyptském muzeu. S výhledem na pyramidy v Gíze to bude návštěva, na kterou jen tak nezapomenete.

březen: Impresionismus ožívá v Musée d’Orsay

Vydejte se na výstavu Paris 1874: Inventing Impresionism, kde na vás čeká 130 děl od mistrů, jako jsou Cézanne a Monet. Tato krátkodobá výstava ukazuje, proč je impresionismus jedním z nejvýznamnějších směrů v umění.

duben: Andaluské dobrodružství na koni

Projeďte se po malebných trasách Andalusie na koni a zažijte pocit svobody a dobrodružství. Třídenní výlet s George Scottem vás zavede do míst, kam se běžný turista nedostane.

květen: Nové horizonty v norském umění

Navštivte otevření muzea norského umění v Kristiansandu. Unikátní architektonická stavba z bývalého skladu zrní je teď domovem pro více než 5500 děl.

červenec: Trek po ledovcích Grónska

Vydejte se na šestidenní trek v Grónsku s horským vůdcem. Tato náročná výprava nabízí nejen fyzickou výzvu, ale také nezapomenutelné výhledy a kontakt s divokou přírodou.

srpen: Únik do chladu Pyrenejí

Objevte krásu „zeleného pobřeží“ Španělska, jeho chladivé provincie a národní parky. Odpočiňte si od horkého léta a načerpejte novou energii v nádherné přírodě.

říjen: Cyklovýlet po Dolním Slezsku

Zažijte neopakovatelnou jízdu na kole po Dolním Slezsku s projektem Slow Cyclist. Tento pětidenní výlet vám nabídne nejen krásu krajiny, ale i setkání s místní kulturou a gastronomií.

prosinec: Vánoční návštěva Notre-Dame

Zakončete rok magickou návštěvou obnovené pařížské katedrály Notre-Dame. Po dlouhé rekonstrukci bude znovu otevřena veřejnosti, přesně v čase, abyste mohli zažít její vánoční atmosféru.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z těchto zážitků, nezapomeňte, že cestování není jen o místech, která navštívíte, ale o vzpomínkách, které si odnesete a o dobrodružstvích, která prožijete. Rok 2024 slibuje být plným nezapomenutelných dobrodružství, tak neváhejte a začněte plánovat již dnes!

Zdroj: forbes.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME