Čtvrtek, 23. května 2024, svátek má Vladimír, zítra Jana, Vanesa
Čtvrtek, 23. května 2024

Americký fastfood Five Guys již brzy v ČR! Na co se milovníci burgerů a hranolek mohou těšit?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Po listopadovém otevření pobočky řetězce Popeyes, který do ČR přinesl takzvané lousianské kuře, přichází ani ne o rok později další americký fast-foodový gigant - Five Guys. Oproti Popeyes se ale specializuje na hovězí maso, mléčné koktejly a hranolky.
Zdroj: Envato Elements

Fastfood řetězec Five Guys byl založen v roce 1986 ve Spojených státech Janie a Jerry Murrellovými za pomoci jejich pěti synů, původních „Five Guys“. V roce 2002 začali s franchisingem po USA, do roku 2009 měl Five Guys přes 500 poboček po celých Spojených státech a v roce 2013 byla zahájena mezinárodní expanze. Nyní je na světě něco přes 1800 poboček. V průběhu let se Five Guys stal globálně oblíbeným nejen díky svým hamburgerům z čerstvého masa nebo lahodným milkshakům, ale i kvůli ikonickým červeno-bílým dlaždicím, novinovým potiskům pro dekoraci, a celkově příjemnou retro atmosférou. Češi měli zatím možnost navštívit tento fast-food nejblíže v Německu nebo Rakousku. To se ale už brzy změní.

Franšízová práva na Five Guys ve střední a východní Evropě držela dlouho společnost FG Centra Group. Tu ale i spolu s franšízovými právy na Five Guys odkoupil velký investiční holding Monterock International, který se na světové úrovni zabývá správou kapitálu, nemovitostmi a pohostinstvím. Tato akvizice proběhla na konci roku 2023 a zanedlouho po ní oznámil šéf Monterocku velkou zprávu – otevření nových poboček v Rakousku, Praze a do roku 2028 po celé středovýchodní Evropě.

Otevření první pražské pobočky se očekává v druhém nebo třetím čtvrtletí letošního roku v rekonstruovaném nákupním centru Máj na Národní třídě. Kromě Five Guys by se v Máji měla otevřít i druhá pražská pobočka Popeyes.

Five Guys se odlišuje od ostatních fast-foodových řetězců zejména důrazem na čerstvost a kvalitu. Má politiku, že nezmrazuje své maso a používá na hranolky pouze čerstvé brambory. Ty se poté smaží v arašídovém oleji. Restaurace mají také otevřenou kuchyň, takže zákazníci vidí přímo před očima, jak se jejich jídlo připravuje. Oproti McDonald’s nebo KFC jde tedy o prémiovější fast-food, což se projeví bezpochyby také na ceně. Podle spekulací bude jeden burger stát okolo 250 Kč.

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME