Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Bude se za X platit? Elon Musk nastínil změny v platebních podmínkách

Facebook
Twitter
LinkedIn
Elon Musk přichází s revoluční změnou na sociální síti X, dříve známé jako Twitter. V zájmu boje proti botům a falešným účtům chce zavést měsíční poplatky za její používání. Zatímco některé funkce zůstanou zdarma, předplatné X Premium nabídne uživatelům více možností. Co to znamená pro uživatele v České republice? A jaký dopad může mít tato změna na reklamní trh a atmosféru na platformě?
Zdroj: Profimedia

Sociální síť X, původně známá jako Twitter, může zažít zásadní proměnu. Její majitel, Elon Musk, v rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem uvedl, že uživatelé by mohli za používání sítě platit. Cílem tohoto kroku je, dle Muska, boj proti nesčetným botům a falešným účtům.

„Přecházíme na to, že se za používání systému budou platit malé měsíční poplatky,“ prohlásil Musk, CEO společností Tesla a SpaceX.

Od doby, kdy Musk síť převzal, sledujeme trend, kdy jsou uživatelé motivováni k platbě za rozšířené funkce nabízené v rámci služby X Premium. Toto předplatné umožňuje více funkcí a zvýšenou viditelnost na síti. Přesto si uživatelé mohou zdarma vychutnat základní funkce.

X Premium je ve Spojených státech cenově nastaveno na 8 dolarů měsíčně, ale cena se může lišit v závislosti na zemi. V České republice činí měsíční cena služby na webu 216,59 Kč, zatímco v aplikaci iOS je to 249 Kč. Roční předplatné má odlišnou cenovku: 2262,70 Kč na webu a 2550 Kč v iOS, jak uvádí společnost.

Elon Musk hovořil o možnosti zavedení levnější varianty. „Chystáme se přijít s nižší cenou. Chceme, aby to byla jen malá částka,“ sdělil. Kritici však argumentují, že tento krok může odradit mnoho uživatelů, což by mělo negativní dopad na reklamní příjmy sítě, které v současné době tvoří většinu příjmů. Dalším problémem může být zvyšující se počet nenávistných komentářů na platformě od doby Muska převzetí.

Zdroj: idnes.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME