Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Zázrak v Japonsku? Po srážce letadel vypukl požár, všichni vyvázli

Facebook
Twitter
LinkedIn
Na ranveji letiště Haneda v Tokiu vzplanul po srážce Airbus A350 společnosti Japan Airlines s jiným letounem. Na palubě bylo téměř 400 lidí, ale všem dvanácti členům posádky a 367 cestujícím se podařilo uprchnout.
Zdroj: Profimedia

Prvotní zprávy naznačují, že srážka nastala buď během přistání nebo krátce po něm, když Airbus A350 kolizoval s letounem pobřežní stráže. Záhadné a dramatické okamžiky byly zachyceny na videozáznamu, kde lze vidět explozi při vysoké rychlosti letadla. Airbus na letu 516 provedl přistání na letišti Haneda po vnitrostátním letu ze Sappora na severním ostrově Hokkaidó, jak informuje japonská televize NHK.

Záznamy ukazují obrovskou explozi a plameny, které se šířily po celé délce trupu letadla. Desítky hasičů okamžitě zasahovaly a bojovaly s ohněm, zatímco záchranáři se snažili co nejrychleji evakuovat pasažéry, včetně osmi dětí.

Podle agentury Reuters bylo menší letadlo pravděpodobně cestující na cestě na letiště Niigata, aby poskytlo pomoc postižené oblasti Noto, která nedávno zažila zemětřesení. Na palubě malého letadla bylo šest lidí, z nichž pět bylo po srážce pohřešováno. Podle nejnovějších zpráv byli však všichni nalezeni, ačkoli jejich zdravotní stav zůstává nejasný. Pilot malého letounu přežil bez zranění.

Veškeré letištní dráhy na Hanedě, což je jedno z nejrušnějších letišť v Japonsku, byly po události uzavřeny. Tato tragická nehoda přišla den po zemětřesení o síle 7,6, které si vyžádalo přes 40 mrtvých a desítky zraněných. Situaci dále komplikuje poškozená infrastruktura a omezená doprava.

Podle japonského premiéra Fumia Kišidy jde o „závod s časem„, neboť záchranné práce jsou komplikovány narušenou infrastrukturou a omezeným pohybem osob. Tato událost připomíná jednu z nejtragičtějších leteckých nehod v historii, která se stala na Tenerife v březnu 1977, kdy došlo ke srážce dvou letounů Boeing 747 s celkovým počtem 583 obětí.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME