Čtvrtek, 23. května 2024, svátek má Vladimír, zítra Jana, Vanesa
Čtvrtek, 23. května 2024

Ohlédnutí za říjnovým vývojem na trhu nemovitostí v čele s Janečkovou vilou za 137 milionů korun

Facebook
Twitter
LinkedIn
Jedna z nejvýznamnějších nabídek, která se v říjnu objevila na realitní scéně, je nabídka prodeje luxusní vily Karla Janečka. Za výjimečné pohledy na Prahu, šest ložnic, čtyři koupelny, vnitřní bazén na pozemku o rozloze 983 metrů čtverečních si zájemce zaplatí 137 milionů korun. Důvodem prodeje je údajně nedostačující plocha zahrady kolem domu.
Zdroj: Envato Elements

Doba pro prodej se jeví jako optimální, protože na trhu zaznamenáváme, že úrokové sazby hypoték dále pokračují v sestupném trendu. To má za následek zvýšenou poptávku po hypotečních úvěrech. Trh se opět začíná vracet do normálu a lidé jsou opět ochotni čerpat hypoteční úvěry. Zářijová čísla ukazují na téměř dvojnásobek meziročního nárůstu, což představuje 13,6 miliardy korun v objemu nových hypoték.

Novým stavebním a byznysovým centrem pozornosti se stává Rohanský ostrov v pražském Karlíně. Developerská společnost J&T Real Estate akvizicí dvou hektarů od Konsorcia Rohan otevírá dveře pro výstavbu čtvrti zvané Nový Rohan. Bude se jednat o propojení nového business centra s obytnými jednotkami.

Současně s nárůstem počtu hypotečních úvěrů se zvyšuje i zájem o nové bytové projekty. Analytici ze společností Skanska, Trigema a Central Group hlásí růst prodeje v Praze a Brně. Ceny bytů zatím nezaznamenávají výraznější nárůst. Developeři do cen promítají plánované snížení sazby DPH, ke kterému dojde v příštím roce.

Nový trend – než dosáhnete na úvěr, platíte nájem

Se zajímavou možností financování bydlení přichází Startup Ownest. S modelem rent-to-own se nově zaměřuje i na hypoteční trh. Ve zkratce jde o to, že než zájemce dosáhne na hypotéku, může v nemovitosti bydlet pět let za nájem. Do té doby je vlastnost majetkem společnosti Ownest.

I Karel Pražák pokračuje v rozšiřování svých investic v oblasti nemovitostí. Po získání pardubického podniku Synthesia, mediálního domu Mafra a rozlehlé průmyslové oblasti poblíž O2 areny, nyní zaměřuje svou pozornost na nový bytový komplex. Investiční skupina Kaprain, kterou vede, má v plánu realizovat projekt nazvaný Zelený Chodovec, který se bude nacházet v blízkosti Chodova a nabídne 55 bytových jednotek. Celková tržní hodnota komplexu se blíží 900 milionům korun.

S téměř dokončenou Masaryčkou na Florenci nabírá na síle i společnost Penta a plánuje v okolí Florence expandovat dál. Penta Real Estate patří pod investiční impérium Marka Dospivy a v současnosti přebírá kontrolu nad společností ČSAD Praha Holding. Tento krok, který zahrnuje akvizici autobusového nádraží Florenc a sousedních pozemků.

Architektonický úspěch patří libereckým architektům Janu Machovi a Janu Vondrákovi, kteří získali Národní cenu za architekturu za dřevěnou konstrukci sídla firmy Kloboucká lesní. V Olomouci se chystá rozšíření městské čtvrti Šantovka s investicí tří miliard korun. 

Zdroj: Forbes.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME