Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Nový rozměr bytového bydlení v Praze: modřanský loft ponese název Světoběžník

Facebook
Twitter
LinkedIn
V pražských Modřanech, v historické budově bývalé továrny na letecké přístroje, se odehrává mimořádná proměna. Díky pečlivé rekonstrukci se tato lokace transformuje na moderní loftový apartmánový komplex. Přední pražské multioborové designérské studio Skull, založené před třemi lety významnými osobnostmi jako Matěj Hájek, Bet Orten a Pavel Krajčík, stojí za vznikem jednoho z nejzajímavějších loftů v tomto komplexu - Světoběžníka.
Zdroj: Envato Elements

Loft Světoběžník VNG 903, součást inovativního projektu Vanguard, reprezentuje unikátní spojení postindustriální architektury a prvorepublikového modernismu. Hájek popisuje design jako odezvu na imaginárního hrdinu, světoběžníka, který se věnuje poznávání moderního věku a současně přispívá k jeho tvorbě. Loftu dominuje centrální obývací prostor s výsuvnou projekční plochou, nabízející kombinaci kuchyně s barovým ostrovem a rozlehlým jídelním stolem, vytvořeným ateliérem Skull.

Významným prvkem loftu Světoběžníka je jeho otevřená a vzdušná atmosféra, umocněná pohyblivými stěnami a závěsy, které umožňují variabilní členění obytných zón. Vestavěné části a patro s funkcí vyvýšené galerie zahrnují další obytné prostory včetně ložnice pro hosty a průchozí šatny.

Interiér Světoběžníka vyniká odvážným umístěním smaltované vany mezi lounge a ložnicí, což odráží suverénní životní styl hrdiny loftu. Hájek zmiňuje, že interiér je navržen s ohledem na proměnné využití, od samotářské izolace až po hostování salonů. Materiálová paleta se opírá o klasické prvky modernity, jako jsou kov, beton, dřevo a sklo, a doplňují je prvky recyklace a upcyklace, které jsou v souladu se současnými trendy.

Návrh Světoběžníka se nejen inspiruje historií, ale také reflektuje současný přístup k bydlení. Odvaha a inovace jsou klíčovými prvky, které projekt provází, stejně jako je pro něj charakteristická multidisciplinárnost studia Skull.

Studio Skull, stojící za projektem Světoběžníka, je vnímáno jako laboratoř myšlenek, konceptů a vizí. S interdisciplinárním přístupem a zdůrazněním multidisciplinárnosti vytváří studio Skull unikátní díla, která překračují hranice běžného designu a architektury.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME