Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Mladý talent z Mladé Boleslavi udivuje svět designu. Navrhuje vlastní automobily

Facebook
Twitter
LinkedIn
Mladá Boleslav, město s bohatou historií v automobilovém průmyslu, přináší novou vycházející hvězdu v oboru designu. Je to student osmiletého Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, Daniel Novák, který v pouhých 15 letech demonstruje svůj talent v oblasti 3D modelování a automobilového designu.
Zdroj: Daniel Novák (DN Automotive)

Daniel začal svou kariéru díky své vášni pro modely na dálkové ovládání. Ačkoli začal ve svých 11 letech s modely, jeho zájem o náhradní díly ho vedl k vytvoření vlastních komponentů, což ho nakonec přivedlo k 3D modelování. „Na modely jsem potřeboval různé náhradní díly a po vyzkoušení různých variant jsem po čase zjistil, že nejlepší je navrhnout a vyrobit si komponenty vlastní, přímo na míru. Tak to vlastně začalo,“ uvedl mladý Novák.

Významným okamžikem v Danielově kariéře bylo setkání s Jiřím Hadaščokem, designérem ze Škoda Auto. Toto setkání mu otevřelo dveře k podrobnějšímu pochopení automobilového designu a ukázalo mu cestu k dalšímu rozvoji. Jeho vztah s virtuální realitou začal poté, co se mu otevřely nové možnosti ve 3D modelování: „Od tohoto momentu jsem také začal pracovat s technologií virtuální reality, jež mi umožnila volný pohyb v prostoru, neomezenou kreativitu a snazší zhmotnění mých představ,“ dodal.

Jeho práce není omezena pouze na modely. Daniel představil svůj vlastní projekt futuristického létajícího vozu během prezentace v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě. Kromě toho se Novák nedávno pustil i do modelování automobilů z modelářské hlíny, což mu podle jeho slov umožňuje mít tvary a plochy přímo ve vlastních rukou.

Jedním z jeho významných projektů je Škoda Coupé 2030. Tento model je kombinací dvou hlavních designových jazyků Škody: Crystal Design a Modern Solid. „Model má jeden pár dveří, čtyřmístný interiér a jedná se o poměrně velké, ale zároveň sportovní vozidlo,“ popisuje Daniel.

Přestože Danielovy návrhy nejsou oficiálně uznané, jeho talent a odhodlání jsou nezpochybnitelné. Má vizi a ambici stát se významnou postavou v automobilovém designu a jeho cesta teprve začíná.

Zdroj: Garaz.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME