Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Budoucnost živé hudby? Unikátní prostor Sphere ve Vegas mění způsob, jakým prožíváme koncerty

Facebook
Twitter
LinkedIn
V srdci hříšného města Las Vegas vyrostl monumentální koncertní prostor. Jmenuje se The Sphere a nedávno otevřel své futuristické brány pro jedinečný zážitek, jenž definoval novou éru živých vystoupení. Irská rocková legenda U2 zde ukázala nejen svou hudební mistrovskou třídu, ale také novou úroveň koncertních vystoupení v kombinaci s dechberoucí audiovizuální show.
Zdroj: Profimedia

Začátek září v Las Vegas zaznamenal významnou kulturní událost. Irští rockoví veteráni U2 vystoupili v neobvyklém a futuristickém prostoru The Sphere, a zanechali po sobě ohlas, který rezonoval po celém světě. Média a kritiky byly fascinovány nejen výkonem kapely, ale i vizuálními a akustickými efekty, které aréna předvedla.

Prostor The Sphere, který je s 111,5 metry do výšky a 157 metry do šířky, aktuálně největší sférickou stavbou na světě, poskytl jedinečný zážitek. Vnější a vnitřní LED obrazovky nabízejí divákům vizuální spektákl, který doplňuje hudební výkon. Kapela U2 tak měla perfektní platformu pro prezentaci své hudby i vizuálních efektů. Například během interpretace skladby „The Fly“ obrazovky vytvořily barevný tunel z blikajících písmen, který se vypínal do nebes a posléze se transformoval do padající střechy měnící se barvy a světelné efekty.

„Myslím, že nikdy dřív nebyla postavená aréna pro účely živé zábavy takových parametrů,“ konstatoval kytarista U2 The Edge. Tento pohled sdílely i mnohé mediální domy, včetně TMZ a CNN, které vyjadřovaly úžas nad kombinací hudby a vizuálního zážitku. Jistě, samotná hudba kapely U2 byla důležitou součástí recenzí, ale za zmínku stojí také fakt, že velká část pozornosti médií směřovala k prostoru, v němž se koncert odehrál.

Přes obrovský úspěch, který The Sphere zaznamenal, byly cesty k němu dlouhé a komplikované. Původní rozpočet na výstavbu byl nastaven na 1,2 miliardy dolarů, ale konečná částka vzrostla na 2,3 miliardy dolarů, což bylo způsobeno různými výzvami, včetně dopadů pandemie covidu-19. Dále i přes technologické problémy, které zpozdily vystoupení a některé vizuální efekty během show, veřejnost a média reagovala pozitivně na inovativní prostor a celkový koncept.

Madison Square Garden Entertainment (MSG), společnost, která stojí za projektem The Sphere, má v plánu expandovat tento koncept i do jiných měst po celém světě. Již nyní se nachází ve fázi výstavby další arény v Londýně, i přesto, že čelí jistému odporu místní komunity.

Zdroj: ceskenoviny.cz, smartmania.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME