Středa, 22. května 2024, svátek má Emil, zítra Vladimír
Středa, 22. května 2024

Tragický konec ikonického herce. Matthew Perry a jeho nevymazatelný vliv na televizní scénu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Zpráva o úmrtí herce Matthewa Perryho, který je široce známý díky roli Chandlera Binga v komediálním seriálu Přátelé, se velice rychle rozšířila po celém světě. V sobotu byl ve věku 54 let nalezen nehybný ve své rezidenci v Los Angeles. Podle zpráv webu TMZ se zdá, že příčinou úmrtí bylo utonutí.
Zdroj: Profimedia

Policie uvedla, že herecká hvězda byla objevena bez známek života v jeho domě. Záchranná služba byla přivolána na místo kvůli nahlášenému incidentu se zástavou srdce. Herec byl následně nalezen ve své vířivce, avšak neexistují žádné indicie naznačující možný trestný čin.

Perryho role Chandlera Binga v Přátelích ho učinila jedním z nezapomenutelných tváří televize, kde stál po boku hereckých velikánů jako Jennifer Anistonová, Courteney Coxová, Lisa Kudrowová, Matt LeBlanc a David Schwimmer. Agentura AP vyzdvihuje, jak seriál, který byl vysílán mezi lety 1994 až 2004, z Perryho učinil jednu z nejikoničtějších postav televizní historie.

Seriál zasáhl do kultury 90. let a neustále formoval mnoho aspektů životního stylu od účesů až po módu. Chandlerova postava se v průběhu deseti sezón seriálu vyvíjela z bezstarostného mladíka ve zralého muže, který se na konci seriálu stěhuje na předměstí, aby založil svojí rodinu.

Perryho práce přesáhla i mimo Přátelé, se zajímavými role v Západním křídle a ve filmech jako Jen blázní spěchají a Můj soused zabiják.

Herec se veřejnosti otevřeně podělil o svůj dlouhodobý boj se závislostmi ve svých memoárech „Friends, Lovers and the Big, Terrible Thing“. Popisuje zde své zkušenosti s léčbou závislostí, několikanásobnými pobyty na odvykacích programech a účasti na setkáních anonymních alkoholiků.

Zpráva o jeho náhlém odchodu přichází jako obrovský šok pro jeho fanoušky, kteří si herce zamilovali pro jeho schopnost přinášet smích a radost do jejich životů. Jeho odkaz přetrvává díky nezapomenutelnému přínosu pro televizní průmysl a jeho skvělé schopnosti zaujmout srdce diváků.

Zdroj: Seznamzpravy.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME