Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Sváteční komunikace se mění: Češi preferují sociální sítě nad voláním na Štědrý den

Facebook
Twitter
LinkedIn
S příchodem Štědrého dne se v Česku opět zaznamenal výrazný posun ve způsobu, jakým lidé komunikují a sdílejí své sváteční okamžiky. Zatímco tradiční telefonní hovory a SMS zprávy zažívají postupný pokles, sociální sítě a datové služby naopak vykazují značný meziroční nárůst.
Zdroj: Envato Elements

Podle posledních informací od telekomunikačních operátorů došlo letos na Štědrý den k výraznému poklesu v počtu telefonních hovorů a odeslaných SMS zpráv. Naopak, největší nárůst byl zaznamenán v objemu datového provozu, což svědčí o stále rostoucí popularitě internetových aplikací a sociálních sítí pro sváteční komunikaci.

„Češi o Štědrém dnu odeslali textových SMS méně než v předchozích letech. A stejně je to i s voláním. Naopak setrvale roste objem datového provozu, což dokládá i meziroční růst přenosu dat o 25 procent,“ uvedla mluvčí O2 Veronika Zachariášová.

Klesající trend v tradičním volání a textování je patrný i v porovnání s předchozími lety. Například proti loňskému roku klesl počet hovorů o tři procenta a počet odeslaných SMS o 17 procent. Naproti tomu datový provoz každoročně stoupá, což naznačuje, že Češi se stále více spoléhají na digitální komunikaci.

Interakce na sociálních sítích a používání datových služeb, jako jsou messaging aplikace, představují novou normu, zejména během významných svátečních období. Zatímco volání a SMS zprávy byly kdysi hlavními komunikačními nástroji, dnes se zdá, že sociální sítě a datové aplikace přebírají prim ve sváteční komunikaci.

Vývoj v komunikačních trendech odráží nejen změny v technologických preferencích, ale také ukazuje, jak se mění sociální zvyky a chování. V době, kdy jsou lidé připojeni k internetu více než kdy jiné, se zdá, že sociální sítě a online platformy budou i nadále hrát klíčovou roli v tom, jak sdílíme své životní momenty, a to i během nejvýznamnějších svátků roku.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME