Čtvrtek, 23. května 2024, svátek má Vladimír, zítra Jana, Vanesa
Čtvrtek, 23. května 2024

Připravte se na změny na STK. Nepodceňte kontrolu a vyvarujte se vysokým pokutám

Facebook
Twitter
LinkedIn
Od 1. ledna následujícího roku budou platit nová pravidla týkající se technických kontrol (STK). Pro řidiče je důležité mít na paměti tato ustanovení, jelikož neuposlechnutí nových pravidel může vést k významným finančním sankcím.
Zdroj: Envato Elements

Je důležité pochopit, že technická kontrola vozidla je základním prvkem provozování motorového vozidla. Nová vozidla podstupují první technickou kontrolu po čtyřech letech provozu. Následující kontroly jsou pak prováděny každé dva roky. Tyto kontroly zajišťují stanice technické kontroly (STK).

V Polsku bylo zaznamenáno značné množství řidičů, kteří nedodržují termíny pro technické kontroly. Statistiky ukazují, že více než 300 tisíc řidičů v zemi provádí kontrolu s větším než měsíčním zpožděním. Tyto výsledky vedly k tomu, že polská vláda zavedla nová pravidla, která zahrnují výrazné pokuty za nedodržení stanovených termínů. V případě, že řidiči neabsolvují STK včas, může je to stát až 15 000 Kč.

I když se tato nová pravidla týkají Polska, je důležité, aby řidiči všude byli informováni a připraveni. Provozování vozidla s neplatnou technickou kontrolou může být finančně náročné a riskantní. V případě, že je vozidlo v technicky dobrém stavu, kontrola by neměla být problémem. V opačném případě se doporučuje navštívit autoservis před jízdou na STK. Mnoho servisních středisek nabízí předběžné kontroly, díky čemuž mohou řidiči snížit riziko neúspěchu při technické kontrole.

Je nezbytné, aby všichni řidiči byli informováni o nových pravidlech a postupech. Provozování vozidla bez platné STK je nejen nelegální, ale také riskantní pro všechny účastníky provozu.

Zdroj: Autozive.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME