Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Nejlepší město roku? Z pohledu zdraví, bezpečí či udržitelnosti vede Paříž, Praha mimo top desítku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Paříž, známá svou romantikou, historií a kulturou, si v roce 2023 upevnila svou pozici jako nejlepší městská destinace. Ocenění, udělené britskou firmou Euromonitor International, je už třetí po sobě jdoucí vítězství francouzské metropole. Hodnocení zahrnovalo faktory jako zdraví, bezpečnost, udržitelnost a turistickou infrastrukturu, ve kterých Paříž excelovala. Praha si vybojovala respektovanou 21. příčku.
Zdroj: Envato Elements

Ocenění udělené britskou firmou Euromonitor International značí třetí po sobě jdoucí vítězství francouzské metropole. „Paříž obhájila titul vedoucí městské destinace díky skvělému výkonu napříč hodnocenými pilíři,“ uvedla Nadejda Popovová z Euromonitoru.

Úspěch je připisován pařížské schopnosti adaptace a inovací v rámci turistického sektoru. Podle studie Euromonitor International se v dalších letech mohou v hodnocení objevit změny, které budou ovlivněny rostoucími životními náklady, cenami bydlení a inflací.

Očekáváme, že spotřebitelé budou při rezervaci cest hledat cenově výhodné nabídky a budou nadále upřednostňovat autentické a lokální zážitky,“ dodává Popovová.

Mezi dalšími vysoce hodnocenými městy se umístily Dubaj, Madrid, Tokio, Amsterdam, Berlín, Řím, New York a Barcelona, s Londýnem uzavírajícím první desítku. Evropská města v celkovém počtu sto měst v žebříčku dominovala, když obsadila 63 míst. Kromě Prahy (21. místo) se významně umístily také Dublin (15. místo), Benátky (37. místo) a Edinburgh (62. místo).

Rok 2023 byl zásadním pro obnovu cestovního ruchu po pandemii COVID-19, přičemž významným milníkem bylo uvolnění restrikcí v Číně a návrat čínských turistů do mnoha populárních destinací. Tento faktor měl pozitivní dopad na celkové hodnocení měst v tomto roce.

Studie Euromonitor International odhaluje dynamiku a proměnlivost světového cestovního ruchu a představuje Paříž jako vynikající příklad města, které se neustále vyvíjí a přizpůsobuje, aby zůstalo na špičce v oblasti turismu.

Praha, sice na nižší příčce, ale stále vysoko hodnocená, ukazuje, že i menší evropská města mohou být atraktivními destinacemi pro mezinárodní cestovatele.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME