Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Mrazivá varování pro Česko. Teploty klesnou až k minus 20 stupňům

Facebook
Twitter
LinkedIn
Teploty klesají a zima ukazuje svou sílu, přinášející týden plný mrazivého počasí, které se bude pohybovat hluboko pod bodem mrazu. Teploměry ukáží až minus 20 stupňů Celsia, což představuje nejen výzvu pro všechny, kdo se budou pohybovat venku, ale i pro domácnosti, které se snaží udržet teplo. Přestože budou dny slunné díky málo oblačnosti, nepřinese to žádné výrazné oteplení, na které bychom se mohli těšit.
Zdroj: Envato Elements

Předpověď pro tento týden hovoří o tzv. ledových dnech, kdy nejvyšší odpolední teploty zůstanou pod bodem mrazu. To znamená, že i během dne budeme pociťovat kousavý mráz, který si nevybírá. Studený vzduch bude proudit do naší oblasti od severovýchodu, ale díky výskytu vysokého tlaku vzduchu se můžeme těšit na jasnější oblohu s až 40 hodinami slunečního svitu během týdne.

Úterý se očekává jako nejchladnější den, s ranními minimy můžeme očekávat až -20 stupňů Celsia na některých místech. K tomu všemu i efekt „wind chill“ neboli pocitová chladnost způsobena větrem, bude výrazně snižovat teplotu, kterou budeme skutečně cítit na své kůži, což bude zejména významné na východě území, kde bude větrno.

V pondělí nás čeká nejvíce oblačnosti s ranním a dopoledním sněžením. Postupně během dne ale bude oblačnost ubývat a na obloze se ukáže více modra. V úterý pak bude jasno až polojasno s očekávanými mrznoucími mlhami ráno. Ve středu a ve čtvrtek nás čeká podobný scénář, jasno až polojasno, s ranními teplotami, které se budou pohybovat okolo -6 až -10 stupňů, ve vyšších polohách až k -17 stupňů.

Ve čtvrtek bychom měli očekávat postupný příchod oblačnosti ze severu, který může přinést slabé sněžení. A konečně, v pátek nás čeká polojasná až oblačná obloha s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Tento den také značí začátek postupného, avšak velmi mírného oteplení. Ranní teploty budou stále klesat k -4 až -8 stupňům, ojediněle i k -10 stupňům. Odpolední teploty vyšplhají nad bod mrazu, avšak většinou se budou pohybovat mezi -3 a +1 stupněm.

Připravte se tedy na následující dny s vhodným oblečením a teplým domovem. Sledujte předpovědi, abyste byli vždy o krok napřed před mrazem, který hned tak neodezní.

Zdroj: novinky.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME