Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Matcha je trendy! Jak připravit homemade Matcha Latte?

Facebook
Twitter
LinkedIn
V posledních letech se matcha, japonský zelený čaj, stala celosvětovým fenoménem. Tato jemně mletá, intenzivně zelená prášková forma zeleného čaje nabízí nejen výjimečnou chuť, ale i zdravotní benefity. Matcha Latte, nápoj kombinující tuto exotickou přísadu s mlékem, se stala oblíbeným rituálem pro mnohé milovníky čaje. Zde je návod naší redakce i117, jak si připravit lahodné homemade Matcha Latte.
Zdroj: Envato Elements

Co budete potřebovat

Než začnete, ujistěte se, že máte všechny potřebné ingredience a náčiní:

  • Kvalitní matcha prášek (doporučujeme ceremoniální kvalitu pro nejlepší chuť)
  • Horká voda (asi 80°C, nikoli vařící) – velice důležitý aspekt!
  • Mléko podle vašeho výběru (kravské, mandlové, sójové nebo ovesné)
  • Sladidlo podle chuti (med, javorový nebo agávový syrup)
  • Matcha šlehačka (chasen) nebo malý ruční šlehač
  • Hrneček na latte

Příprava Matcha Latte

  1. Matcha pasta: Začněte přípravou matcha pasty. Do malé misky nebo šálku dejte asi 1–2 čajové lžičky matcha prášku. Přidejte trochu horké vody a šlehejte, dokud nevznikne hladká pasta bez hrudek. Ideálně použijte tradiční bambusový šlehač, který pomáhá vytvořit jemnou pěnu.
  2. Napěněné mléko: Mezitím si v jiné nádobě napěňte mléko. Můžete použít mléčnou páru kávovaru nebo ruční napěňovač. Mléko by mělo být teplé a bohatě napěněné.
  3. Kombinace složek: V hrnečku na latte nejprve vytvořte základnu z matcha pasty, poté pomalu přilévejte napěněné mléko. Můžete to udělat postupně a míchat, aby se matcha rovnoměrně rozptýlila, nebo můžete mléko nalít přímo na matcha pastu pro vrstvený efekt.
  4. Slazení a servírování: Přidejte sladidlo podle chuti a promíchejte, osobně doporučuji med. Vaše homemade Matcha Latte je nyní připraveno k podávání. Pro dokonalý zážitek ji podávejte ihned, zatímco je ještě horká a pěna je krémová.

Proč je Matcha Latte tak oblíbené?

Matcha Latte není jen o chuti, ale i o zdravotních benefitech. Matcha je bohatá na antioxidanty, vitamíny a minerály. Tento trendy nápoj může pomoci zlepšit koncentraci, podporuje metabolismus a detoxikuje tělo. Navíc, díky svému jemnému povzbuzujícímu účinku, je skvělou alternativou ke kávě. Takže pro jedince, co rádi pijí kávu a jsou jí přesyceni, Matcha Latte opravdu doporučujeme.

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME