Středa, 22. května 2024, svátek má Emil, zítra Vladimír
Středa, 22. května 2024

Kam utéct před sychravým podzimem? Zkuste plavbu lodí

Facebook
Twitter
LinkedIn
Podzim a zima se nesou ruku v ruce s kratšími dny, vlezavým počasím a náladou pod psa. Počasí mnohdy připomíná špatný film a mnozí hledají únik od monotónní reality. Zaoceánské plavby se nabízejí jako to pravé řešení: cenově dostupný odpočinek v teplých krajinách za minimum úsilí. A navíc člověk co se organizace dovolené týče nemusí hnout prstem.
Zdroj: Envato Elements

Podzimní měsíce jsou často synonymem pro pokles energie a touhu po změně. Přestože někteří v deštivých dnech půvab nacházejí a s radostí uvítají změnu po parném létu, pro většinu představuje dlouhé období bez slunce výzvu. Je všeobecně známo, že nedostatek slunečního světla vyvolává u lidí smutek a ztrátu motivace. A než se utápět v depresi, proč nevyrazit na dovolenou!

V posledních letech zájem o zaoceánské plavby stoupá a mnozí dokonce jezdí pravidelně. Výběr zájezdů je značný a nabízí jak odpočinek, tak dobrodružství. Lze vybírat z široké nabídky destinací, od Karibských nebo Havajských ostrovů až po Fjordy severní Evropy. Nejčastěji volenými destinacemi bývají Bahamské ostrovy, Jamajka, Aljaška a Bermudské ostrovy. V Evropě pak Benátky nebo Řecko. Každá plavba je unikátní a uspokojí i náročné cestovatele.

Na palubě se každý den stává nezapomenutelným zážitkem. Počínaje naloděním si člověk připadá jako ve filmu. Lodě nabízejí pětihvězdičkové ubytování, gastronomické zážitky a každodenní zábavu. Dny jsou naplněny aktivitami, od sportovního vyžití, bazénů a lezecké stěny, až po večerní show v divadle nebo návštěvu kasina. Při každé zastávce na pevnině je program rovněž zajištěn a člověk se rozhodně nenudí. 

Cenově se dá mluvit o velmi dostupné a flexibilní dovolené. Lodě nabízí all inclusive balíčky, veškeré aktivity na palubě jsou v ceně a navíc se většinou hradí pouze alkoholické nápoje. Toto vše vyjde okolo 2 500 korun na den. Navíc právě na podzim a v zimě přicházejí společnosti s obrovskými slevami a akčními balíčky, kdy se dá výlet koupit už od 1 000 korun na den.

Není třeba se bát ani mořské nemoci, protože loď je tak masivní, že na ní není cítit defacto žáný pohyb. Co pro mnohé ale skutečně může být problém je množství lidí, které na palubě cestuje. Jedná se o tisíce, v průměru kolem čtyř tisíc, vyjímečně kapacita dosahuje až na sedm tisíc lidí. Časté fronty tedy nejsou výjimkou.

Zaoceánské plavby nabízejí nejen útěk od deštivého počasí, ale i příležitost k přerušení rutiny a vyzkoušení netradičních aktivit. Mimo zábavu mohou přispět také k seberozvoji. Nutno také podotknout, že na valné většině z nich není signál ani wifi. Těžko si představit lepší příležitost odpojit se od digitálního světa a dopřát si čas pro osobní obnovu a odpočinek. Připravte se na opravdu ničím nerušený relax!

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME