Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Greta Thunbergová spustila poprask v Londýně. Při demonstraci byla zadržena policií

Facebook
Twitter
LinkedIn
Greta Thunbergová byla v Londýně zadržena během protestu proti vedoucím ropných společností. Akce měla upozornit na dopady těchto firem na klimatickou krizi.
Zdroj: Profimedia

Poblíž hotelu InterContinental v londýnské ulici Park Lane proběhla v úterý demonstrace, kde se shromáždili manažeři takových ropných gigantů jako Shell, Aramco a Equinor. Demonstranti, včetně Thunbergové, zablokovali vstup do hotelu, což vyústilo v zásah policie.

Podle vizuálního materiálu od ITV News byla Thunbergová spolu s několika dalšími protestujícími naložena do policejního vozu a odvezena k dalšímu výslechu. Z veřejně dostupných informací se zdá, že celkem bylo zadrženo šest osob za blokování komunikace a dalších čtrnáct za rušení veřejného pořádku.

„Svět se topí ve fosilních palivech. Lidé po celém světě trpí a umírají v důsledku klimatické krize způsobené těmito podniky,“ prohlásila Thunbergová během demonstrace. Upozornila také na to, jak politici vstupují do dohod s reprezentanty průmyslu, který považuje za destruktivní.

Během posledních let se Thunbergová stala ikonou mladých klimatických aktivistů. Svojí účastí na různých akcích po celé Evropě přitahuje pozornost médií, ale někdy končí i v policejním zadržení – ať už to bylo v Německu, Norsku nebo ve Švédsku. Ve Švédsku byla pokutována vícekrát za neuposlechnutí policistů, nedávno byla postižena pokutou ve výši 4500 švédských korun (což odpovídá více než 9500 českým korunám).

Ačkoli zadržení Thunbergové v Londýně přitáhlo pozornost médií, její hlas a odhodlání zůstávají nerozrušené. Její boj proti klimatickým změnám a vlivné ropné korporace pokračuje.

Zdroj: novinky.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME