Čtvrtek, 23. května 2024, svátek má Vladimír, zítra Jana, Vanesa
Čtvrtek, 23. května 2024

Český sběratel Jiří Hečko převzal unikátní skvost. Hodinky za 45 milionů od švýcarské společnosti Audemars Piguet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Český sběratel Jiří Hečko mladší se stal majitelem nejnáročnějších hodinek na světě. Klenot pochází z manufaktury švýcarské společnosti Audemars Piguet. Hodinky Audemars Piguet Ultra-Complication Universelle RD#4, oceněné na 45 milionů korun, představují vrchol hodinářského umění. Předání proběhlo v prezidentském apartmá hotelu Four Seasons na Praze 1.
Zdroj: Advertes Group

Hodinky s pouzdrem z 18 karátového bílého zlata a dvojitým safírovým sklíčkem se skládají z neuvěřitelných 1 155 součástek. Vyrobeny byly v manufakturní továrně ve švýcarském La Locle. Hodinky obsahují 40 funkcí, z nichž 23 je komplikacemi, což z nich činí dopodusd nejsložitější hodinky světa.

Mezi nejvýznamnější funkce patří perpetuální gregoriánský kalendář, který je nastaven i na přechodné roky a může být seřizován i proti toku času, což u běžných hodinek není běžné. V případě omylu při nastavování času můžete hodinky jednoduše přetáčet i proti směru hodinových ručiček.

Hečko převzal hodinky v pražském hotelu Four Seasons, kde vyjádřil svou čest získat tento unikátní kousek. Firma Audemars Piguet si vybrala Hečka jako budoucího majitele vůbec první varianty tohoto typu hodinek. Hečko má u firmy již jméno, vzájemný vztah označuje jako přátelský a vlastní několik jejich kousků.

Syn známého českého filatelisty Jiřího Hečka se věnuje sbírání hodinek a je mezinárodně uznávanou osobností v oblasti hodinářství. Mimo tuto vášeň vlastní pan Hečko společnost zaměřující se především na český stavební trh.  Zejména pak na oblasti projektového managementu, inženýrství a koordinace bezpečnosti práce a ochrany zdraví na staveništích.

Hodinky jsou dodávány s celkem dvěma kusy řemínků. Řemínkem z kůže aligátora a náhradním řemínkem z teletiny, což zdůrazňuje jejich exkluzivitu. Jak vysoko hodnota hodinek v budoucnu vystoupá se těžko odhaduje, někde se už nyní hovoří o trojnásobku.

Zdroj: Blesk.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME