Výpověď jednoho z postižených naznačuje, že důvěřivost mnohých klientů byla využita v jejich nejzranitelnějším momentě. „Protože mi ukradli i klíče od domu, kde jsem měl v tu dobu v sejfu uložené peníze, dostal jsem strach, aby mi je neukradli taky. Tak jsem je vzal a odnesl do banky,“ sdělil postižený olomoucký podnikatel, který si nepřál být jmenován. Poté byl kontaktován Schmidtem, který mu nabídl zhodnocení jeho peněz.
Analytické záznamy ukázaly, že Schmidt měl u společnosti Fortuna prosázet celkem 39 milionů korun mezi lety 2015 a 2020. Další miliony byly prosázeny u sázkové kanceláře Tipsport. Počet poškozených klientů se pohybuje kolem třiceti.
Je důležité zdůraznit, že klienti svěřili své peníze Schmidtovi s očekáváním návratnosti a s plnou důvěrou v jeho schopnosti jako bankéře. Olomoucký podnikatel, jehož jméno zůstává v anonymitě, uvádí: „Když se mě ptáte, vystupoval velmi žoviálně. Jako člověk s nadprůměrným majetkem, nadprůměrnými příjmy, který cestuje po světě. Navíc to byl ředitel banky.“
Senát ostravského krajského soudu vynesl rozsudek v červenci tohoto roku, kdy nepravomocně odsoudil Schmidta k trestu odnětí svobody v trvání šest let a devět měsíců.
Přestože banka prohlásila, že Schmidt jednal nezávisle a vlastním jménem, někteří klienti zvažují žalobu proti bance Raiffeisenbank za nedostatečný dohled nad jeho činností.
Zdroj: Cnn.iprima.cz