Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Bizarní sporty a soutěže po celém světě

Facebook
Twitter
LinkedIn
Vydáme se na cestu objevování některých z nejzajímavějších a nejneobvyklejších sportů a soutěží na světě. Od blátivých zápasů ve Finsku po nebezpečné závody sýrového válcování ve Velké Británii – tato bizarní dobrodružství představují kulturní rozmanitost a neotřelý humor.
Zdroj: Envato Elements

Již několik století se ve městě Gloucestershire ve Velké Británii každoročně koná bizarní soutěž, zvaná Cheese Rolling. Účastníci se vrhají dolů strmým kopcem za velkým kolem sýra, které může dosahovat rychlosti až 112 km/h. Tento nebezpečný počin přitahuje odvážlivce z celého světa a je skvělým příkladem toho, jak může místní tradice vyústit ve světově proslulou podívanou.

Na druhém konci světa, ve Finsku, se koná mistrovství v nošení manželek. Tato soutěž, která má své kořeny ve finské legendě, vyžaduje, aby muži přenesli svou partnerku přes různé překážky. Nejenže je to test fyzické síly a vytrvalosti, ale také skvělý příklad humoru a týmové spolupráce.

V Japonsku, zemi známé svým zájmem o neobvyklé zážitky, se koná každoroční soutěž v pláči dětí, zvaná „Sumo Naki“. Profesionální sumo zápasníci se snaží rozplakat malé děti, aby od nich odvrátili zlé duchy. Tento starobylý rituál je fascinujícím spojením sportu, kultury a duchovního vyznavačství.

Ne každý bizarní sport se vyznačuje starodávností. V Austrálii se koná každoroční závod s kancelářskými židlemi, kde se soutěžící prohánějí ulicemi na kancelářských židlích. Tento moderní vynález ukazuje, jak může být obyčejný předmět z pracovního prostředí proměněn ve zdroj zábavy a soutěžení.

Ať už se jedná o závod sýrových válců, nošení manželek nebo pláč dětí sumo zápasníků, tyto bizarní sporty a soutěže reprezentují jedinečnou stránku lidské tvořivosti a humoru. Nejenže nám poskytují zábavu, ale také nám připomínají, jak rozmanité a neobvyklé mohou být lidské aktivity po celém světě.

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME