Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Znojemské okurky mizí z regálů. Výrobny stálice českých stolů se zavírají

Facebook
Twitter
LinkedIn
Znojemské okurky potkal krutý osud. Postupně mizí z regálů i našich stolů. Důvod je prostý. Firmu převzal mezinárodní holding Orkla. Jaké další typické české potraviny je budou následovat je ve hvězdách.
Zdroj: Envato Elements

Znojemské okurky, tradiční český produkt, který si mnozí z nás spojují s nostalgickými chvílemi u rodinného stolu, postupně mizí z našeho trhu. To, co kdysi bylo považováno za jeden z pilířů české potravinářské tradice, se nyní stává pouze vzpomínkou.

Společnost Znojmia, dlouholetý producent těchto oblíbených okurek, byla v roce 2015 zakoupena mezinárodním holdingem Orkla. Tehdejší představa byla, že Orkla bude pokračovat v podpoře výroby v obou závodech společnosti, protože neexistoval důvod k opaku. Holding Orkla na českém trhu navíc ovládá řadu dalších značek, mezi něž patří Vitana, Májka, Hamé a Otma.

Avšak po uplynutí několika let se věci změnily. Výroba okurek pod značkou Znojmia v České republice končí. Dva výrobní závody – jeden v Bzenci na Hodonínsku a druhý v Panenských Břežanech – budou uzavřeny. Toto rozhodnutí má za následek propuštění přibližně 250 zaměstnanců.

I když si budou zákazníci moci i nadále v obchodech koupit okurky pod značkou Znojmia, bude se jednat o produkt z dovozu. To znamená, že tradiční česká receptura a kvalita, které byly s touto značkou dlouhá léta spojeny, ustoupí produkci ze zahraničí. Původní značka tak zůstane pouze jako obal, který skrývá zcela odlišný obsah.

Jaké jsou důsledky této změny? Mnozí z nás možná nevnímají, jaká hodnota je za tradicí a kvalitou skutečného českého produktu. Pro některé je to jen manažerské rozhodnutí v zahraničí, pro jiné ztráta části kulturního dědictví. Otázkou zůstává, zda je tento směr správný.

Zdroj: Aazdravi.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME