Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Vzestup českých miliardářů. Křetínský se přibližuje k trůnu Kellnerové

Facebook
Twitter
LinkedIn
Daniel Křetínský, majitel Energetického a průmyslového holdingu, zaznamenal značný růst majetku po nedávné energetické krizi. Mezitím Renáta Kellnerová, dědička impéria PPF, pevně drží svou pozici po smrti manžela Petra Kellnera. V české ekonomice hrají klíčovou roli i další miliardáři. Podívejte se na hlavní postavy, které ovlivňují byznys v České republice.
Zdroj: Profimedia.cz

V posledních letech zažil český ekonomický trh řadu změn. Jedním z významných hráčů na poli tuzemského byznysu je bezesporu Daniel Křetínský. Jeho podnikatelský vzestup zaznamenal významný skok.

Energetický a průmyslový holding (EPH), kterému Daniel Křetínský dominuje, zaznamenal v minulém roce čistý zisk 3,79 miliardy eur. Je to značné zvýšení ve srovnání s předchozím rokem, kdy byl zisk zhruba třikrát menší. V důsledku toho se Křetínský v aktuálním žebříčku nejbohatších Čechů podle časopisu Forbes posunul ze čtvrtého místa na druhé.

Po smrti Petra Kellnera se Renáta Kellnerová stala dědičkou impéria PPF a nyní je na čele této významné české firmy. V září provedla významnou změnu, když s rodinou odkoupila minoritní podíly od ostatních akcionářů a nyní vlastní celou skupinu PPF. Kellnerová v současné době disponuje majetkem v hodnotě 378 miliard korun.

Mimo Křetínského a Kellnerovou existuje několik dalších významných osobností, které ovlivňují český byznys. Pavel Tykač se svým Sev.en Energy měl rekordní rok, stejně jako majitel skupiny KKCG Karel Komárek a holding Agrofert Andreje Babiše. Na scéně figuruje i realitní magnát Radovan Vítek s CPI Property Group a Pavel Baudiš, spoluzakladatel technologické firmy Avast. Není možné zapomenout ani na Aleše Zavorala, zakladatele e-shopu Alza.cz, a Michala Strnada s Czechoslovak Group.

Zatímco ekonomická scéna v České republice je plná významných osobností, Daniel Křetínský se svým EPH jistě patří mezi ty nejvýraznější. V kontextu posledních let je jeho vzestup skutečně pozoruhodný, stejně jako role dalších významných českých miliardářů v domácí i mezinárodní ekonomice.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME