Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Milovníci sci-fi se mají na co těšit! Odstartovalo natáčení páté série Stranger Things

Facebook
Twitter
LinkedIn
Konečně jsme se dočkali. Na co jsme takovou dobu čekali, se opravdu stalo skutečností. Pátá, a zároveň poslední série Strager Things, od tvůrců Duffer Brothers se začala natáčet. Na internetu už kolují fotky i videa z natáčení, a to nejen od fanoušků. Samotní tvůrci zveřejnili několik fotek z natáčení a konspirační teorie na sebe nenechaly dlouho čekat. Na start této sérii jsme si však museli počkat déle než obvykle, což bylo způsobeno hlavně stávkou scénáristů.
Zdroj: Profimedia

Očekává se, že první epizody páté série Stranger Things se objeví v roce 2025. Podle zákulisních informací má výrobní tým v úmyslu sérii prodloužit, rozdělit její premiéru na dvě části, což je strategie, kterou využívají mnohé oblíbené série – viz Harry Potter nebo Pán prstenů.

Tento manévr lze vnímat jako marketingovou strategii, ale já osobně se těším na další rozvíjení příběhu našich oblíbených postav. Možná to zní nostalgicky, ale čím déle bude série pokračovat, tím déle si budeme moci užívat jejího kouzla. Finn Wolfhard, jeden z hlavních herců, v show Jimmyho Fallona naznačil, že bychom se v budoucnu mohli dočkat i volného pokračování Stranger Things.

Původně měl seriál skončit již po první sérii smrtí Eleven, avšak díky enormnímu úspěchu se dočkal rozšíření. Přestože Duffer Brothers narazili na počátku na odmítnutí od 15 až 20 televizních stanic kvůli zaměření na dětské hrdiny v dospělém příběhu, seriál si nakonec vybudoval silnou fanouškovskou základnu. I název seriálu, původně zamýšlený jako Montauk, místě děje, se setkal s počátečním neúspěchem. Montauk, osada ve státě New York, byla inspirací pro seriál díky tamní laboratoři, jejíž temné experimenty na lidském mozku vyvolávají do dnes konspirační teorie.

Laboratoř fungovala v osmdesátých letech a jejím hlavním cílem byl projekt zaměřený na výzkum lidského mozku. Nutno dodat, že lidský přístup se ve výzkumu nebral v potaz. Nehumánní chování pracovníků laboratoře často končilo tragickým koncem. Po uzavření laboratoře byla velká část dokumentů zničena. Ovšem něco se dochovalo, a to díky zmatku v dokumentech. Montauk tak posloužil režisérům Duffer Brothers jako předloha pro seriál Stranger Things.

Detailní propojení jednotlivých sérií ukazuje, jak mistrně Duffer Brothers pracují s narativem, přičemž ve čtvrté sérii byly dokonce předtočeny scény pro pátou sérii, což odhalili sami fanoušci. Fanouškovskému oku neuniklo ani to, že například ve scéně, kde Billy opět konfrontuje Max, se ze záhadných důvodů objeví náhrobek se jménem Byers. Kterému Byersovi ale náhrobek náleží, zatím není jasné.

Nyní, když se blíží pátá série, zbývá nám už jen čekat a doufat, že Duffer Brothers opět překonají očekávání a přinesou nám nezapomenutelné zakončení této ikonické série.

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME