Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

HolkyzMarketingu: Inspirativní příběh vzdělávání a podpory ve světě marketingu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Přímo v srdci pražského Karlína, kde se prolíná historie s moderním designem, naleznete sídlo vzdělávací platformy #HolkyzMarketingu, která z jednoho společného cíle a zájmu vytvořila výukové zázemí pro ženy, kteří se teprve s marketingem seznamují.
Zdroj: Envato Elements

Jejich záměrem není pouze vzdělávat, ale především podpořit ženy v dosažení jejich pracovních cílů. Pomáháme vzdělávat holky, které teprve vstupují do marketingu a následně jim pomáháme prosadit se ve vysokých funkcích i tehdy, když plánují nebo mají malé děti nebo je jim přes padesát a mnohé firmy na ně nahlížejí jako na neperspektivní,“ říká jedna ze zakladatelek Aneta Martinek.

A díky tomu, že holky drží krok s trendy v marketingu, je jejich vzdělávací repertoár neustále aktualizován a přizpůsobován, aby reflektoval současné potřeby a inovace v tomto oboru.

Jejich pracovní prostředí, ze kterého vše efektivně řídí, vytvořené společností RDTH Architekti, nespočívá jen ve fyzické podobě, ale představuje oázu, kde se každá žena cítí podporovaná.

Zrod #HolkyzMarketingu vychází z jednoduchého, ale silného pocitu nespravedlnosti. Pavlína Louženská, jedna ze tří zakladatelek, kdysi přišla na konferenci jako jediná vystupující žena. Protože si organizátoři mysleli, že nepatří mezi účinkující, poslali ji rovnou do šatny pro hostesky. Na popud téhle nemilé zkušenosti, se Pavlína rozhodla založit facebookovou skupina #HolkyzMarketingu, která je určena pro ženy podobně nespokojené s obtížným vstupem do mužského světa marketingu.

Z této revolty se vyvinulo společenství, které dnes podporuje ženy v různých etapách kariéry. Od roku 2014 holky ušly neskutečný kus cesty a poskytují širokou paletu studijních programů. Holky nabízí vzdělání i pro kluky, ale primárně se soustředí na edukaci žen.

#HolkyzMarketingu nezůstávají jen u slov. Pracují na poskytování stipendií pro uchazečky o jejich kurzy. V roce 2024 plánují rozdělit jeden milion korun mezi ty, kteří si přejí rozvíjet své dovednosti. Přejeme si, aby finance nebyly překážkou. O stipendium mohou zažádat studentky s platným potvrzením o studiu, maminky na rodičovské dovolené, holky věkově 50+ nebo holky v těžké životní situaci. To ukazuje, že #HolkyzMarketingu skutečně usilují o inkluzivní prostředí pro vzdělávání.

Kancelář #HolkyzMarketingu není pouhým pracovištěm. Je to bezpečné místo, kde se všichni cítí vítáni. Každá členka týmu sdílela své osobní pohledy na pracovní prostředí.

Nicole Karráová, CMO, zdůraznila bezpečnost a podporu, zatímco Lam Nguyen, CPO, ocenila krásný výhled na Kostel sv. Cyrila a Metoděje a Karlínské náměstí. Sabina Kelnerová, Financial & Project Manager, zase zdůraznila flexibilitu a možnost přizpůsobit si své pracovní místo podle svých potřeb.

Pro spoluzakladatelky Aneta Martinek, Co-founder, a Lucie Audi, Co-founder, je nejdůležitější, otevřenost a respekt k pracovnímu prostředí. Pracovní místo, které není jen místem pro práci, ale i pro sdílení života. Otevřený přístup ke všem, včetně psů, dětí a rodin, ukazuje, že zde vzniká komunita, která si je vědoma významu lidského spojení.

Lucie Audi vidí jejich kanceláře jako útočiště pohody, kde se nese pozitivní atmosféra a kde má každý pocit skvělého přijetí, aniž by ztráceli profesionální pracovní prostředí. Působí jako soudržný tým s cílem dosáhnout společného úspěchu, vzájemně se podporují, ale nezapomínají u toho na zábavu. Mít kanceláře pod značkou #HolkyzMarketingu je pro ně naplněním dlouholetého snu, na kterém tvrdě pracovaly.

Vývoj od skupiny nespokojených žen k inspirativnímu pracovnímu prostředí ukazuje, jak může jedna reakce na nespravedlnost vést k vytvoření síly, která mění paradigma. #HolkyzMarketingu nejsou pouze vzdělávací platformou, jsou to ženy, které mění svět marketingu a ukazují, že otevřenost, podpora a inkluzivní prostředí jsou klíčem k úspěchu v každém odvětví.

Autor: Jana Tintěrová

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME