Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Dr. Max přináší revoluci v lékárenství. Robotický lékarník umožňuje rychlý a efektivní výdej léků

Facebook
Twitter
LinkedIn
Lékárenství stojí na prahu velkých změn a Dr. Max, vedoucí tuzemský hráč v oboru, je připraven stavět lékárny budoucnosti. S novým generálním ředitelem pro Česko, Janem Žákem, se Dr. Max zaměří na inovace a rozvoj, které přinesou lékárnám vlnu digitálního pokroku. V rámci svých plánů společnost implementuje robotického lékárníka, rozvíjí své e-commerce aktivity a plánuje i expanzi kamenných poboček.
Zdroj: Envato Elements

Jednou z klíčových inovací, kterou Dr. Max implementuje, je robotický lékárník. Tento systém umožňuje rychlý a efektivní výdej léků bez nutnosti přerušit kontakt mezi lékárníkem a pacientem. Robotický lékárník zrychluje proces a zlepšuje kvalitu poskytovaných služeb. Lékárníci, kteří byli původně skeptičtí, nyní tuto novinku vítají a jsou s ní plně sžití.

Dr. Max aktivně investuje do online prodeje a chystá se vytvořit vlastní online tržiště (marketplace). To poskytne klientům přístup k širšímu sortimentu produktů souvisejících se zdravím a krásou.

Společnost Dr. Max klade důraz na technologický rozvoj lékáren. Ve spolupráci s německou firmou BD Rowa zavedli robotický systém pro skladování a výdej léků. Ten změnil operativní procesy v lékárnách a lékárníci se za jeho pomoci mohou více věnovat pacientům.

Dr. Max očekává růst online prodeje a zaměřuje se na zlepšení služeb. Co se tržeb z on-line prodeje týče, generální ředitel očekává až pětinový meziroční nárůst. Konkurence se nebojí, přesto se ale neustále snaží diverzifikovat své nabídky. Společnost je jako jediná lékárenská firma na českém trhu vybavena například takzvanými termoregulačními výdejními boxy pro udržení správné teploty dodávaných léčiv.

Postavení značky Dr. Max je na českém trhu velmi silné. Rozpoznatelnost činí dle výzkumů více než 90 procent. Tato důvěryhodná značka hraje důležitou roli v oblasti zdraví a poskytuje klientům spolehlivý základ pro jejich zdravotní potřeby. Co naopak společnost označuje jako výzvu, je nedostatek kvalifikovaných lékárníků. Dr. Max se snaží motivovat mladou generaci k studiu farmacie a nabízí různé programy pro studenty.

Lékárenství, stejně jako celý svět, prchází obrovskýmizměnami a Dr. Max se snaží s těmito změnami držet krok. Investuje do technologií, rozšiřuje svou online platformu a snaží se zůstat lídrem na trhu. S novými inovacemi a rozvojem se můžeme těšit na lékárny budoucnosti, které budou efektivní, moderní a přizpůsobené potřebám pacientů.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME