Hodinky s pouzdrem z 18 karátového bílého zlata a dvojitým safírovým sklíčkem se skládají z neuvěřitelných 1 155 součástek. Vyrobeny byly v manufakturní továrně ve švýcarském La Locle. Hodinky obsahují 40 funkcí, z nichž 23 je komplikacemi, což z nich činí dopodusd nejsložitější hodinky světa.
Mezi nejvýznamnější funkce patří perpetuální gregoriánský kalendář, který je nastaven i na přechodné roky a může být seřizován i proti toku času, což u běžných hodinek není běžné. V případě omylu při nastavování času můžete hodinky jednoduše přetáčet i proti směru hodinových ručiček.
Hečko převzal hodinky v pražském hotelu Four Seasons, kde vyjádřil svou čest získat tento unikátní kousek. Firma Audemars Piguet si vybrala Hečka jako budoucího majitele vůbec první varianty tohoto typu hodinek. Hečko má u firmy již jméno, vzájemný vztah označuje jako přátelský a vlastní několik jejich kousků.
Syn známého českého filatelisty Jiřího Hečka se věnuje sbírání hodinek a je mezinárodně uznávanou osobností v oblasti hodinářství. Mimo tuto vášeň vlastní pan Hečko společnost zaměřující se především na český stavební trh. Zejména pak na oblasti projektového managementu, inženýrství a koordinace bezpečnosti práce a ochrany zdraví na staveništích.
Hodinky jsou dodávány s celkem dvěma kusy řemínků. Řemínkem z kůže aligátora a náhradním řemínkem z teletiny, což zdůrazňuje jejich exkluzivitu. Jak vysoko hodnota hodinek v budoucnu vystoupá se těžko odhaduje, někde se už nyní hovoří o trojnásobku.
Zdroj: Blesk.cz