Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Tragédie na náměstí Jana Palacha. Přehled neštěstí, které otřáslo Prahou

Facebook
Twitter
LinkedIn
V Praze na náměstí Jana Palacha došlo ve čtvrtek k tragické události, kdy došlo ke střelbě v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Tato tragédie si vyžádala životy 14 osob a několik dalších bylo vážně zraněno.
Zdroj: Profimedia

Na místo události okamžitě dorazily všechny složky Integrovaného záchranného systému a celé náměstí Jana Palacha a okolí bylo uzavřeno pro veřejnost. Policie provedla uzávěru dopravy a přesměrování tramvají a autobusů, a vyzvala občany, aby zůstali v bezpečí a nepokoušeli se vstupovat na místo události.

Ministr vnitra Vít Rakušan označil situaci za vážnou a vyzval občany, aby respektovali pokyny policie. Svědkové na místě informovali, že někteří lidé byli nuceni se uzamknout v učebnách nebo knihovně, zatímco probíhal proces evakuace.

Záchranná služba nasadila velký počet záchranných týmů a speciální vozidlo Golem, které se používá při hromadných neštěstích. Nemocnice aktivovaly traumaplán kvůli předpokládanému velkému počtu zraněných.

Policie informovala, že útočník používal dlouhou zbraň s optikou a střílel i z budovy Filozofické fakulty. A pracuje také s verzí, že může souviset s nedávnou dvojnásobnou vraždou v Klánovicích.

Autor: Veronika Nováková

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME