Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Šílená honba za vráceným zbožím ve společnostech Walmart a Amazon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Na amerických parkovištích u nákupních center lze nově sehnat i modu a doplňky. Lidé se začali scházet ve frontách již v sedm hodin ráno, aby prozkoumali kontejnery s vráceným zbožím z obchodů jako Amazon, Target, Kohl's a dalších. Tento jev, známý jako "dumpster diving" nabízí zákazníkům možnost najít výhodné zboží a objevovat cenné poklady v řadách vráceného zboží.

Tento nový trend do češtiny volně přeložený jako „potápění se v kontejnerech“ představuje lov v rámci vráceného zboží prostřednictvím prozkoumávání a vyhledávání výrobků vyřazených z nákupů. Adriane Szackamerová, psycholožka a matka dvou dětí žijící na chicagském předměstí Highland Park, patří mezi tisíce takových vyhledávaček výhodných nabídek. Spolu s dcerou se zapojuje do tohoto fenoménu, při kterém vyhledávají vrácené zboží z obchodů, jako jsou Kohl’s, Target, Walmart a Amazon, jež mohou získat za pouhý 1 dolar.

Podle Národní maloobchodní federace (National Retail Federation) dosáhl objem vráceného zboží Američany v roce 2022 nevídaných 816 miliard dolarů. To vedlo k vzniku mnoha obchodů s odpadky, které se objevily po celé zemi. Tyto obchody nakupují zboží buď přímo od maloobchodníků, nebo od likvidačních společností, a dávají mu druhou šanci. Nabídka zboží je rozmanitá, od plastových hraček a obličejových masek až po iPady a elektrické nářadí. Ceny se obvykle pohybují od 10 dolarů za kus a v průběhu týdne ceny postupně klesají.  Nejvyšší bývají v den doplnění zásob.

Pro ty, kdo se účastní této „šílené honby,“ jak ji někteří nazývají, je to vzrušující dobrodružství plné nejistoty a očekávání. Lovci výhodných nákupů čekají u obchodů a doufají, že si odnesou cenné poklady za zlomek původní ceny. O tom, co mohou najít, často rozhoduje náhoda, ale pro mnohé z nich je toto dobrodružství až návykové. Pro jiné se jedná o jedinou formu nákupů, kterou si mohou dovolit.

S rostoucí popularitou tohoto jevu se na sociálních sítích objevují příběhy lidí, kteří prodávají vrácené zboží nebo zveřejňují videa o svých nálezech. Mnozí majitelé obchodů s odpadky používají platformy jako TikTok nebo Instagram k tomu, aby nalákali zákazníky do svých obchodů, a zároveň tak vyvolávají vzrušení tím, že ukazují nové přírůstky do nabídky. I velké obchodní řetězce, jako je Target, spolupracují se „službami třetích stran,“ které se zabývají záchranou, darováním, recyklací nebo znovupoužitím vráceného zboží, pokud se jej nepodaří prodat.

Stelian Gherman, majitel obchodu BinCredible Deals, uvádí, že obchody s vyřazeným zbožím teprve začínají a nabízejí obrovský potenciál. Nicméně s rostoucí konkurencí se stává stále důležitějším udržovat dobré vztahy s dodavateli a být flexibilní při vyhledávání a nabízení výhodných nákupů. Subhi Khalil, majitel obchodu UnBox, zdůrazňuje, že s rostoucím množstvím obchodů s vyřazeným zbožím je konkurence o kvalitní zboží stále tvrdší.

Pro lidi, kteří se zapojují do této „šílené honby za poklady,“ je to víc než jen způsob, jak ušetřit peníze. Je to vzrušení z objevování a pocit úspěchu při získávání cenných předmětů za zlomek jejich ceny. Mnozí z nich sdílejí své příběhy a nálezy na sociálních sítích, což přispívá k popularitě tohoto fenoménu. I když je tento jev zatím rozšířený především v USA, může se stát inspirací pro další země a spotřebitele, kteří hledají způsoby, jak ušetřit a získat cenné věci za méně peněz.

Honba za vrácenými penězi na Walmartu a Amazonu se stává novým způsobem, jakým spotřebitelé hledají výhodné nákupy a objevují skryté poklady v řadách vráceného zboží. Tento trend ještě nabízí spoustu příležitostí a vzrušení pro ty, kteří se do něj pustili, a zdá se, že se jedná o jev, jehož trend bude nadále stoupat.

Zdroj: washingtonpost.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME