Pondělí, 16. září 2024, svátek má Ludmila, zítra Naděžda
Pondělí, 16. září 2024

Z Wimbledonu s trofejí i balíkem. Vítězství přineslo Vondroušové a Strýcové milionové odměny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Před pár dny skončený turnaj ve Wimbledonu přinesl mnohé zážitky nejen pro české tenistky Markétu Vondroušovou a Barboru Strýcovou, ale také velké odměny pro jeho účastníky. Mezi nejvýraznější výdělky patří odměny pro hráče, kteří se dokázali probojovat až na vrchol.
Zdroj: instagram.com/marketavondrousova/

Úspěchy v tenisovém světě, zejména na tak prestižním turnaji, jako je Wimbledon, přinášejí nejen slávu a uznání, ale také značné finanční odměny. To se potvrdilo i na letošním turnaji, kde se českým tenistkám a tenistům podařilo získat významné odměny.

Jednou z vítězek byla Markéta Vondroušová, která ovládla ženský singl. Česká tenistka po triumfu ve dvouhře rozšířila své bankovní konto o značnou částku. Dosavadní výdělek Vondroušové na okruhu WTA činí něco málo pod 5,5 milionu dolarů (necelých 116 milionů korun). Impozantním vítězstvím však získala odměnu v celkové výši 2,35 milionů liber (přes 65 milionů korun), což je více než polovina její dosavadní nastřádané částky. Poražená finalistka Ons Jabeur si přijde na polovinu této sumy, tedy něco přes 32 milionů korun.

Další velké vítězství si odnesla z Wimbledonu česká tenistka Barbora Strýcová. Společně se svou tchajwanskou parťačkou Sie Šu-wej vyhrála v ženské dvouhře proti belgicko-australskému páru Storm Hunter a Elise Mertens. Přestože byla dvojice Strýcová -Sie Šu-wej považována za outsidera, dokázala famózně zvítězit a mezi sebou si rozdělit odměnu 600 tisíc liber, což je v přepočtu asi šestnáct milionů korun.

V mužské kategorii triumfoval Carlos Alcaraz, který ve finále porazil zkušeného Novaka Djokoviče. Za vítězství získal Španěl stejně jako Vondroušová prémii 2,35 milionu liber (65 milionů korun), zatímco Djokovič, jako poražený finalista, obdrží poloviční částku.

Český tenis zazářil také v mládežnických kategoriích. V souběžně hraných juniorských turnajích se radoval český pár Alena Kováčková a Laura Samsonová, v mužské juniorské čtyřhře triumfoval Jakub Filip.

Zdroj: Forbes.cz