Čtvrtek, 23. května 2024, svátek má Vladimír, zítra Jana, Vanesa
Čtvrtek, 23. května 2024

Pět nejočekávanějších knih roku 2024

Facebook
Twitter
LinkedIn
S novým rokem vychází řada dalších knih, které budeme moci číst a prožívat. Tento rok přináší na literární scénu mnoho očekáváných knih s různými žánry. Ať už jste milovníkem romantiky, napětí, detektivek nebo historie. V tomto článku si uvedeme pět nejočekávanějších knih, které budou mít svou premiéru, a které Vás zajisté zaujmou a každý si najde to své. Připravte se na knižní dobrodružství, které Vás zavede do napínavých dějů a pohltí od první stránky.
Zdroj: Envato Elements

První na našem seznamu je detektivní román Černočerné srdce od světoznámého autora Roberta Galbraitha, což je pseudonym známé spisovatelky J.K. Rowlingové. Pod tímto pseudonymem autorka píše detektivní a romantické knihy.  Tato série kriminálních románů nabízí napínavé příběhy a komplexní postavy. Černočerné srdce představuje další dobrodružství detektiva Cormorana Strika a jeho asistentky Robin Ellacottové. V této knize se vydávají na cestu za temnou záhadou a zločinem, který se zdá být nevyřešitelný.

Pro nadšence historie český spisovatel Štěpán Javůrek, autor bestselleru Sudetský II., přichází v tomto roce  s pokračováním své autobiografické série Sudetský III. 1959-1963. V této knize se naposledy podíváme zpátky do šedesátých let a do života mladého studenta. Umožní nám nahlédnout do historie, která ovlivnila generace.

Kristýna Trpková, talentovaná autorka psychologických thrillerů, přináší svým čtenářům nový strhující příběh. Někdo z nás  je napínavým vyprávěním o sourozencích, kteří najdou hrozivý nález na zahradě své matky. Začnou se odhalovat tajemství a hrůzy, které byly léta skryty pod povrchem.

Pro ženy, které milují romantiku, vydává spisovatelka Lily Lucas moderní knihu Nové Šance. Příběh je o hlavní hrdince, která se rozhoduje znovu začít svůj život a hledá nové šance na lásku a štěstí. S humorem a emocemi nám autorka připomíná, že nikdy není pozdě na změnu.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na mladší čtenáře.  Kniha Srdcerváči  od Alici Oseman je pátým pokračováním stejnojmenné série a sleduje příběh mladých lidí, kteří se setkávají v internetové komunikaci, kde sdílejí své nejtajnější myšlenky a pocity. Tato kniha nám dává pohled do digitálního světa a poukazuje na nástrahy, které nám přináší online komunikace.

Na těchto pět knih se můžeme těšit v letošním roce. Každá z těchto knih má jiný děj, skýtá dobrodružství a každý vášnivý čtenář si určitě najde to své. Připravte se na skvělé čtení a nechte pohltit příběhy nejen těchto pěti knižních bestsellerů!

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME