Pátek, 24. května 2024, svátek má Jana, Vanesa, zítra Viola
Pátek, 24. května 2024

Když kapky padají: Průvodce Římem pro deštivé dny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Chystáte se do Říma v zimě? Jak se Věčné město mění, když teploty klesnou a obloha se zatáhne šedivými mraky? I když v Římě není zima tak krutá, může být pro některé překvapením, že sem tam město zažije deštivé dny. Nicméně, nebojte se! I za špatného počasí Řím skrývá nepřeberné množství kouzel.
Zdroj: Envato Elements

Muzea: Útočiště pro milovníky umění

Když prší, muzea jsou ideálním útočištěm. Navštivte Galleria Borghese, Kapitolská muzea nebo Vatikánská muzea, ale připravte se na to, že mohou být více navštěvovaná. Pro klidnější zážitek zkuste Palazzo Altemps, Palazzo Massimo alle Terme pro jejich hvězdné sbírky, nebo se zastavte v Villa Farnesina, kde na vás čekají Rafaelovy fresky. Objevte i méně známé perly jako Galleria Nazionale d’Arte Moderna či Centrale Montemartini, nebo si užijte umění v Galleria Colonna.

Kostely: Oázy klidu a krásy

V Římě je přibližně 900 kostelů, a mnohé z nich jsou prázdné a tiché, poskytující dokonalý úkryt před deštěm. Bazilika svatého Petra může být plná, ale existuje mnoho dalších, jako S. Maria Maggiore nebo S. Giovanni in Laterano, které stojí za návštěvu. Prozkoumejte i méně známé kostely jako S. Prassede, S. Sabina nebo S. Clemente.

Podzemí Říma: Tajemství pod povrchem

Využijte deštivého dne k návštěvě katakomb jako jsou S. Callisto nebo S. Sebastiano na Via Appia Antica či Domus Aurea, Nerónův palác. Tyto místa uchovávají tajemství starověkého Říma a nabízí jedinečný pohled na historii města.

Kryté trhy: Smyslový zážitek

Pro milovníky jídla nabízí Řím kryté trhy jako Esquilino nebo Mercato Testaccio. Zde najdete vše od čerstvé zeleniny, masa, ryb po exotické ovoce a koření. Je to perfektní místo k ochutnání autentických italských pochoutek a užití si atmosféry místního tržiště.

S dětmi v Římě: Zábava i vzdělávání

Pro rodiny s dětmi je ideální zastavit se v dětském muzeu Explora nebo se vydat do Muzea iluzí. Tyto instituce nabízí interaktivní a vzdělávací zábavu pro celou rodinu.

Restaurace a vinárny: Chutě Říma

A konečně, deštivý den je ideální příležitostí pro dlouhé obědy nebo večeře v místních trattoriích a vinárnách. Užijte si poklidné chvíle při ochutnávce římských specialit nebo sklenici výborného vína, a nechte déšť šumět venku.

I když je obloha šedá, Řím zůstává pestrobarevný a plný života. Tak neváhejte a objevujte jeho kouzlo, které nezná konce ani při špatném počasí.

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME