Čtvrtek, 23. května 2024, svátek má Vladimír, zítra Jana, Vanesa
Čtvrtek, 23. května 2024

Kam zajít na Nový rok? Otevřena je Novomlýnská věž i zoo v Praze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Praha, známá svou bohatou historií a architekturou, má pro své obyvatele i návštěvníky připravený nevšední zážitek na přelomu roku. Místo tradičních oslav Nového roku se město rozhodlo otevřít některé ze svých věží a zahrad za speciální vstupné. Tato nabídka platí nejen pro Pražany, ale i pro ty, kdo do města denně dojíždějí za prací a mohou se prokázat kartou nebo aplikací Lítačka.

Jedním z výjimečně otevřených míst na Nový rok bude Novomlýnská vodárenská věž, která bývá obvykle uzavřena v období od ledna do března. Návštěvníci budou moci v čase od 11 do 17 hodiny prozkoumat expozici věnovanou pražským hasičům a požárům. Základní vstupné, které je obvykle 150 korun, bude v tento den symbolické. Pro rodiče s dětmi bude připraven speciální program včetně vědomostního kvízu na vrcholku věže s možností získání odznaku a originálního dárku od českého tvůrce.

Prague City Tourism má v úmyslu vytvořit zajímavý zážitek i pro rodiny s dětmi. Na špičce věže mají možnost absolvovat znalostní kvíz, získat odznak a obdržet originální dárek od českého designéra.

„Otevřením Novomlýnské vodárenské věže a uspořádáním programu pro rodiče i jejich děti bychom jim chtěli poděkovat za přízeň,“ řekl šéf městské společnosti František Cipro. Děti budou mít na tento speciální den vstup do věže zcela zdarma, a jejich doprovod zaplatí pouhých deset korun.

Pro majitele karty či aplikace Lítačka jsou připraveny další výhody. Padesátiprocentní sleva na vstup je k dispozici na několika pamětihodnostech, jako jsou Prašná brána, věž Staroměstské radnice, mostecké věže, Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně a Svatomikulášská městská zvonice.

I když město připravuje speciální akce k Novému roku, trojská zoo má z náporů návštěvníků obavy. Pro ty, kteří se rozhodnou strávit první den roku v zoo, bude zavedeno korunové vstupné pro držitele karty či aplikace Lítačka. Každodenní program v zoo zahrnuje krmení různých druhů zvířat každou půlhodinu.

Až se rozhodnete podniknout tuto dobrodružnou cestu, nezapomeňte si přečíst podrobnosti o vstupném a dalších výhodách na oficiálních webových stránkách města.

Zdroj: novinky.cz

Napsat komentář

Musíte se pro publikování komentáře.
Weather Data Source: Prag 21 tage wetter

DOPORUČUJEME